
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Width | 1.8 mm |
| Min Length | 3 mm |
| Capacitance | 2.2 µF |
| Min Thickness | 1.4 mm |
| Max Length | 3.4 mm |
| Min Width | 1.4 mm |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Max Thickness | 1.8 mm |
| Dielectric | X7S |
| Tolerance | 10 % |
| Height | 1.8 mm |
| Packaging | Reel |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 1.8 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
Stock: 10991
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29410
Ext.Price$0.29410
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29410 | $0.29410 |
| 10 | $0.13423 | $1.34230 |
| 50 | $0.12584 | $6.29200 |
| 100 | $0.11798 | $11.79800 |
| 500 | $0.09660 | $48.30000 |
| 1000 | $0.08977 | $89.77000 |
| 3000 | $0.08267 | $248.01000 |
| 5000 | $0.07613 | $380.65000 |
| 10000 | $0.07010 | $701.00000 |
